PROJE BİLGİ LERİ - goksudogaokulu

www.goksudogaokulu.org
goksudogaokulu@gmail.com
göksu doga okulu
Göksu Vadisi ve Deltasında Ekoloji Temelli Doga Egitimi
İçeriğe git

Ana menü:

PROJE BİLGİ LERİ

PROJE HAKKINDA
BİLGİ NOTU
(27 Haziran – 06 Temmuz 2018)

Değerli Katılımcılar;
Sizlerle 26Haziran – 06 Temmuz 2018 tarihleri arasında “Göksu Deltası ve Vadisinde Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi” projesinde birlikte olmayı planlamaktayız.
Eğitim merkezi olarak  Kızkalesinde bulunan bir otel tercih edilecektir..  Sizlerin; ulaşım, konaklama ve eğitime katılımınızı en iyi bir şekilde sağlamaya çalıştığımızı belirtir, olası eksikliklerimiz için de şimdiden özür dileriz. Aşağıda belirtilecek bilgiler sanırım size yardımcı olacaktır. Ayrıca, her konuda şahsıma ulaşabilirsiniz.

ULAŞIM KOŞULLARI:
Ankara – Mersin yaklaşık 480 km olup otobüsle 7 saat; İstanbul – Mersin 950 km olup 13 saat; İzmir - Mersin 900 km olup 13 saat sürmektedir. Mersin’e çalışan otobüs firmaları ağırlıklı olarak Mersin Seyahat, Köksallar, Mersin Vif, Kontur ve Özkaymak Turizm’dir. Karadeniz bölgesi için Metro da diğer seçenektir. İstanbul’dan, İzmir ve Ankara ve Trabzon’dan gelecek katılımcılar için Adana Şakir Paşa Havaalanına uçak imkanı bulunmaktadır.
Mersin’e ulaşıldıktan sonra Mersin-Silifke arası 85 km olup, yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Silifke Kop otobüsleri tercih edilebilir. Her 5 dk.da bir araç bulunmaktadır.
Antalya, İzmir, İstanbul, Ankara, Konya yönünden gelecek katılımcılar Silifke otogarında inip Taşucu’na geçebilirler.

Katılımcılarla 26 Temmuz 2018 Salı günü Silifke otogarından kendi imkanları ile saat 15.00’te toplanılıp, Kızkalesi'ne hareket edilecektir. Gecikme ihtimali olması durumunda haber verilmesi uygun olur. İstanbul ve Ankara’dan gelipte otogarda beklemek istemeyen katılımcılar doğrudan minibüslerle Kızkalesi'ne gidebilirler. Kızkalesi Beldesi Silifke’ye 30 km olup, her 5 dk.da araç bulunabilir.  Erken gelinmesi durumunda direk Taşucu’na geçerek konaklama merkezimize’de isminize ayrılmış olan odaya yerleşebilirsiniz.

KONAKLAMA: Programımıza katılan siz değerli katılımcılar için konaklama amacıyla ( Daha sonra açıklanacak bir otel) kullanmayı planladık. (Gerektiğinde Konaklama Merkezi değiştirilebilir)

YEMEK ve KAHVALTI:
Yemek, kahvaltı vb. ihtiyaçlar eğitim merkezinde karşılanacaktır. Öğle yemekleri arazi uygulamalarının uzun olduğu zamanlarda arazide kumanya şeklinde; diğer zamanlarda konaklama mekânında olacaktır.


DİĞER BİLGİLER:
* Değerli katılımcıların yemek, yatak, eğitim materyali ve eğitim süresince ulaşım giderleri (eğitim merkezine geliş – gidiş şehirlerarası ücretler hariç) ve diğer giderleri projeden karşılanacaktır.
*Eğitim sırasında arazi uygulamaları dikkate alınarak katılımcıların uygun malzeme bulundurmaları konusuna dikkat etmelerini rica ediyoruz.
*Giysi vb. malzemeler Mersin ilinin coğrafi şartları dikkate alınarak getirilmelidir. Mağara, deniz, orman şartlarının fazla olduğu bir bölgeye geleceğinizi ve mevsimin iklim koşullarını bilmelisiniz.  
*Katılımcılara gerekli eğitim materyali (not defteri, kalem vs.) verilecektir.
*Eğitim mekanında, her türlü sosyal imkanlar bulunmaktadır.  
*Konaklama yapılacak üniteler 2’şer ve 3’er kişilik odalardır.
*Eğitim salonunda sunum için teknik altyapı ve malzemeler mevcuttur.
*Dersler özel durumlar hariç akşam 21.00 - 23.00 arası gerçekleştirilecektir.
*Proje sahasında Kültür bakanlığına bağlı girilecek olan müzeler dikkate alınarak yanınızda Müzekart bulundurmanız rica olunur.
*Proje web sayfası: www.goksudogaokulu.org

İLETİŞİM:
Doç. Dr. Sait AKBAŞLI
Proje Yürütücüsü

GSM: 0533 4313219 -                İŞ: 0312 297 8550 - 112
e-mail: sakbasli@gmail.com;          goksudogaokulu@gmail.com

İçeriğe dön | Ana menüye dön